آموزش چت در یاهو جمعه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۰ 10:4
با توجه به درخواست تعدادی از كاربران عزیز آنلاینستان.كام مبنی بر آموزش چت كردن با استفاده از یاهو مسنجر از این بعد در قالب چندین مطلب مفید ، بطور كامل آموزش و نحوه انجام چت در یاهو مسنجر را در آنلاینستان خواهید خواند.

همانطور كه میدانید یاهو مسنجر یكی از پرطرفدارترین نرم افزارهای گفتگو (چت) آنلاین در دنیا و مخصوصا ایران میباشد ، اگر شما هم تمایل دارید بطور كامل از پایه با چت كردن در یاهو مسنجر آشنا شوید ،‌ از این پس قدم به قدم با ما همراه باشید . . .
  تائیددر بخش اول آموزش چت كردن با استفاده از ابزار چت و گفتگوی آنلاین یاهو مسنجر ، علاوه بر ساخت آیدی یاهو (Yahoo ID) ، با نحوه ورود به روم های یاهو  و پیام دادن به دیگران و استفاده از ویژگی گفتگوی صوتی در اتاق های یاهو نیز آشنا خواهید شد . . .
 
آموزش چت در یاهو مسنجر بصورت كامل و بهمراه تصاویر كمكی


تائیدبمنظور استفاده از نرم افزار یاهو مسنجر شما مستلزم داشتن یاهو آیدی یا همان یاهو میل می باشید كه آموزش ساخت ایمیل یاهو را از اینجا میتوانید بصورت كامل و مرحله به مرحله بهمراه تصاویر كمكی مطالعه كرده و اولین یاهو آیدی خود را خودتان بسازید . . .

اطلاعاتدرخواستی كاربران


توجه:
همیشه بیاد داشته باشید ، اینترنت دنیایی مجازیست و هر نوع شخصیتی با هر طرز فکری در آن یافت میشود!
از به اشتراک گذاشتن و یا بازگو کردن اطلاعات شخصی خود با افراد ناشناس جدا خودداری فرمائید!!!
  • پس از ساخت آیدی یاهوی خود ، باید با استفاده از نرم افزار یاهو مسنجر به سرورهای چت و گفتگوی یاهو متصل شوید ، كه به اصطلاح میگویند «on-آن» شوید كه همان مخفف Online است 


 

1. بمنظور On شدن نرم افزار یاهو مسنجر را اجرا نمائید (در صورت نداشتن  میتوانید یاهو مسنجر را از اینجا با لینك مستقیم دانلود نمائید) و ID (همان آدرس ایمیل یاهو) و رمز عبور آن را در قسمت های مربوط بر روی یاهو مسنجر وارد و بر روی Sign In كلیك نمائید و منتظر بمانید . . .

آموزش چت در یاهو مسنجر بصورت كامل و بهمراه تصاویر كمكی

نكته 1:‌ با گذاشتن تیك 'گزینه "Remember My ID & Password" مشخصاتی كه بعنوان آیدی و رمز عبور وارد كردید ذخیره خواهد شد و در دفعات دیگر كه قصد On شدن داشتید نیازی به وارد كردن آنها نیست

نكته 2: با گذاشتن تیك گزینه "Sing In as invisible to everyone" پس از On شدن ، دوستانتان متوجه حضور شما نخواهند شد! در واقع با فعال كردن این گزینه شما بصورت مخفی On خواهید شد .


2. پس از On شدن ، چهره یاهو منسجر تغییر خواهد كرد و امكانات چت و گفتگو  برای شما نمایان خواهد شد ، اگر از قبل آیدی دوستان خود را گرفته اید و هم اكنون قصد اضافه كردن آنها به لیست دوستان خود را دارید ،‌ از این قسمت میتوانید آموزش Add كردن آیدی دوستان در یاهو مسنجر  را مطالعه نمائید . . .

آموزش چت در یاهو مسنجر بصورت كامل و بهمراه تصاویر كمكی


نكته 1:‌
به اتاق های گفتگو و چت به اصطلاح "روم" گفته میشود كه همان معادل انگلیسی كلمه اتاق است .

- اگر قصد ورود به روم های یاهو و چت و گفتگو را دارید در انجام مراحل زیر با ما همراه باشید . . .

از منوی موجود در بالای نرم افزار یاهو مسنجر مسیر  Messenger > Yahoo! Chat  را رفته و بر روی گزینه Join a Room كلیك نمائید «لیست روم های یاهو نمایان خواهد شد» .

3. در پنجره مربوط به روم های یاهو از قسمت میانی ابتدا گزینه Regional را یافته و با كلیك بر روی علامت + زیر شاخه های آن نمایان خواهد شد .

آموزش چت در یاهو مسنجر بصورت كامل و بهمراه تصاویر كمكی


بر روی گزینه Asia دابل كلیك كرده و سپس منتظر نمایان شدن منوی Yahoo Public Rooms و زیر منوی Asia global chat باشید ، بر روی علامت + كلیك نمائید تا روم های موجود نمایش داده شوند
 
با دابل كلیك بر روی هر كدام از روم ها پنجره ورود به چت نمایان خواهد شد كه بمنظور ورود باید بر روی Enter Chat كلیك نمائید .

آموزش چت در یاهو مسنجر بصورت كامل و بهمراه تصاویر كمكی

نكته:‌ در كنار نام هر روم شماره آن روم نوشته شده و عددی كمتر و یا مساوی 50 داخل () وجود دارد كه نشان دهنده تعداد افراد موجود در آن روم میباشد و عدد 50 یعنی آن روم پر است! و عدد نوشته شده در داخل [] نیز تعداد وبكم های روشن در آن روم را نمایش میدهد.


4. در این قسمت تصویری در وسط پنجره اتاق گفتگو نمایان خواهد شد ، اعداد و حروف داخل آن را در كادر زیرین عینا وارد كرده و بر رو Submit كلیك نمائید (لیست تمامی كسانی كه در این اتاق حضور دارند در قسمت راست تصویر نمایان خواهد شد).


 

آموزش چت در یاهو مسنجر بصورت كامل و بهمراه تصاویر كمكی

5. پنجره اتاق گفتگوی مورد نظر شامل قسمتهای زیر خواهد بود :

آموزش چت در یاهو مسنجر بصورت كامل و بهمراه تصاویر كمكی

1) لیست تمامی كسانی كه در اتاق گفتگو حاضر هستند در قسمت راست پنجره وجود دارد كه با دابل كلید بر روی هركدام از آیدی های حاضر ،‌ پنجره گفتگوی مروبوط به آن نمایان خواهد شد و قادر به برقراری ارتباط خواهید بود .

2) در اتاق های گفتگو و چت آنلاین یاهو شما قادر به صحبت از طریق صدا با سایر افراد حاضر در اتاق هستید كه با كلیك بر روی علامت میكروفن موجود در قسمت بالایی پنجره ویژگی صدا به اتاق مورد نظر اضافه خواهد شد .

همچنین با فعال كردن ویژگی ارتباط صوتی ، منویی در قسمت میانی پنجره چت فعال خواهد شد كه در این قسمت آیدی شخصی كه در حال گفتگوی صوتی در اتاق است نمایان خواهد بود و شما نیز با كلیك بر روی گزینه Talk قادر خواهید بود با استفاده از میكروفن متصل به كامپیوتر خود با سایر افراد حاضر در اتاق به گفتگوی صوتی بپردازید . . .


3) در قسمت پایین اتاق كادری بمنظور تایپ عبارات متنی وجود دارد كه با تایپ متن مورد نظر در این قسمت و كلیك بر روی Send ، متن نوشته شده شما در اتاق برای تمامی افراد نشان داده خواهد شد .


undoمنبع:‌ http://www.onlinestan.com/post/341

در حال حاضر به دلیل استفاده های غیر اخلاقی از چت روم یاهوِ٬این سایت بزرگ سرویس مربوطه برای مدتی مسدود نموده٬به همین دلیل گزینه yahoo chat در منو نیست.

 


 

نوشته شده توسط کمانگیر  | لینک ثابت |